Drevené hračky pre najmenších

Z ranného detstva si nejeden z nás pamätá dreveného káčera, ktorého ťahal za sebou po dvore u starej mamy na vidieku. Tiež si nejeden z nás spomenie na počítadlo, ktoré dostal pre nástupe do základnej školy. Vo vyššom veku už možno neboli drevené hračky až takým módnym hitom, dnes sa k nim opäť vraciame a radi ich kupujeme.

wooden Rocking Horse

Cena drevených hračiek je porovnateľná s tou, akou sa vyznačovali tie z nedávnej minulosti. Kým za cenami minulými boli hodiny práce, ručného malovania ale aj samotnej výroby. Dnes môžete naraziť na dva typy drevených hračiek. Buď opäť siahnete po ručnej výrobe, od malopredajcov, no tu si tiež priplatíte. Veľkovýrobcovia siahli po tomto materiále pri výrobe svojich hračiek, avšak kvalita sa na cene aj odrazí. Preto si vždy preštudujte výrobcu, aby ste za drevenú, no nie príliš kvalitnú hračku nezaplatili priveľa.

Ručne vyrezávané výrobky z dreva sa od plastových líšia a to viackrát. Napríklad, drevená hračka je menej toxická ako plastový materiál, z ktorej sa vyrábajú tie „dnešné“ hračky. Dôležitým faktorom je aj životnosť hračky, nakoľko rodičia malých detí vedia, ako ľahko a rýchlo môže prísť k opotrebeniu obľúbenej plastovej hračky. Drevené hračky kvôli povrchovej úprave, umeleckému dizajnu sú atraktívnejšie a trvácnejšie. Dôležitým faktom je, že kým plastovú hračku môže dieťa v pokoji rozobrať, drevenú hračku len ťažko rozoberiete na malé kúsky, ktoré by mohli byť nebezpečné.

Toy wagon wooden vintage

Takže ak na poslednú chvíľu uvažujete nad vianočným darček pre najmenšieho člena domácnosti, skúste v obchodoch zaloviť po drevenej stoličke a stolíku, kde sa bude vaša ratolesť hrávať. Na výber máte určite či už vo využití hračiek, v ich dizajne, v prevedení alebo v účeli, na ktorý ju bude dieťa používať. Pomocou hračiek sa nevyvíja iba fantázia ale aj motorika dieťaťa.

FOTO: Uros Petrovic + Big Face / Dollar Photo Club