Široké využitie tesárčiny

Zrejme najtypickejšou náplňou práce tesára je stavba drevených nosných konštrukcií. Výnimkou však nie je ani to, keď uvidíte tohto remeselníka strúhať sochy z dreva. Je to precízna, náročná, ale aj záslužná práca. Stabilitu strechy a nosnej konštrukcie má v rukách človek, ktorý si s drevom takpovediac potykal a pozná jeho prednosti i chyby, s ktorými ďalej pracuje. Firmy zaoberajúce sa tesárčinou sa takisto často spájajú s tými pokrývačskými. Vďaka tomu Vám môžu bez akéhokoľvek problému ponúknuť strechu na kľúč. Takéto firmy sa pritom nezaoberajú len konštrukciou novej strechy, ale aj rekonštrukciou tej starej.

roofer

Široké portfóliu Opracované trámy ŠiŠ

Tesárske firmy majú oveľa širšie portfólio než by sa mohlo zdať. Tesár zhotoví nové sústavy krovov, opraví staré tesárske konštrukcie, no vezme i objednávky súvisiace s drobnými konštrukciami vrátane prístreškov. A čo takto kompletný dom z dreva? V súčasnosti mimoriadny trend a pre tesára výzva. Niektoré firmy dokonca poskytujú aj akýsi výhodný balíček, a teda tesárske, klampiarske a pokrývačské práce v jedom. Vytvoria Vám dokonca ozdobné prvky na krovy či trámy. Určite nebudeme preháňať, keď sa vyjadríme, že tesár nie je iba remeselník, ale trochu i umelec.

Tesárske firmy ponúkajú rozmanitosť

Zručný majster tesárčiny si poradí napríklad aj s altánkami, pergolami a terasami. Takisto mu nerobia problém drevené štíty. Tie Vám nielen vyrobí, ale aj namontuje.  

Profesionáli sa postarajú o väzby, fóliovanie i o zateplenie. Neraz ponúkajú aj montáž strešných okien. Šikovní tesári sa postarajú tiež o klampiarske prvky zahrňujúce montáž, pokrývačské práce a konštrukciu starých striech. Poradia si aj s drevenými stropmi a palubkovými obkladmi.

tesar.sk

Ochrana dreva špeciálnymi chemickými prostriedkami je súčasťou ich práce. Postarajú sa teda o všetky detaily a samozrejmosťou je i zabezpečenie materiálu.

Ako vidíte, ich služby sú skutočne rozmanité. Tesár už nie je len tesárom. Zákazníkovi poskytuje služby spojené s postavením celej strechy, postará sa to, aby trámy vydržali a ak chcete, vyrobí Vám hoci aj altánok. Tesárčina je remeslo, ktoré sa drží v popredí. V čase, kedy sa znova vraciame k drevu a ekológia začína byť dôležitá, dopyt po tesárskych službách vzrástol.

Zdroj: ceskestavby.cz

Foto: dollarphotoclub.com